\\
 

Sieviešu higiēnas produktu vēsture

Sieviešu higiēnas produktu vēsture ietver sevī tūkstošiem gadu. Šim nolūkam, sievietes izmantoja īpašu apģērbu vai audumu daļas, kas tika mazgātas un izmantotas vēlreiz.

 

Sieviešu higiēnas produktu vēsture ietver sevī tūkstošiem gadu. Šim nolūkam, sievietes izmantoja īpašu apģērbu vai audumu daļas, kas tika mazgātas un izmantotas vēlreiz. Pirmā pasaules kara laikā, medmāsas sāka izmantot higiēnas līdzekļus, veidotus no medicīnas pārsienamajiem materiāliem. Šī ideja tika "noķerta" un sākot ar 1920.gadu sākās higiēnas pakešu komerciāla ražošana.

 

Arī tamponu izgudrošana nav nesena. Pat Senajā Ēģiptē sievietes veidoja tamponus no mīkstā papirusa. Senajā Romā kā tamponus izmantoja salocītus veļas gabalus. 20.gs sākumā aktrises un dejotājas izmantoja paštaisītus vates tamponus. Šā gadsimta 30.gados doktors Earle Haas no Denveras, ASV, izgudroja tamponus kādus mēs tos pazīstam šodien, dodot sievietēm jaunu higiēnas līdzekļa alternatīvu. Higiēnas līdzekļi, kurus ražo mūsdienās, piedāvā sievietēm lielu izvēli to daudzveidības dēļ, kā arī ļauj dzīvot aktīvāku sociālo dzīvi.

 

Higiēnisko pakešu reklāmu vēsture aizsākās, kā minimums, pagājušā gadsimta 50.gados. Tajā laikā ētiskās normas Amerikā, acīmredzot, neļāva atklāti teikt, kas tik reklamēts, tāpēc izveidojās diezgan interesantas "life-style" kompānijas.  

Jūsu priekšā nav smaržu vai kleitu reklāma – tieši tā agrāk izskatījās higiēnisko pakešu reklāma, līdz kāds izdomāja tās sākt reklamēt ar zilā šķidruma palīdzību.

Kampaņas mērķis bija parādīt, ka sieviete var būt eleganta jebkuros apstākļos.

Šī kampaņa notika 50.gados Amerikā, tika iespiesta žurnālos Vogue, Good Housekeeping un citos.

 

Higiēniskās paketes visā to daudzveidībā ir veidotas apmēram vienādi. Pirmās higiēniskās paketes sastāvēja no virskārtas, kas izgatavota no mīkstas, absorbējošas lupatiņas vai salvešu papīra, iekšpusē atradās absorbējošs slānis no celulozes, bet zem tā – celofāna kārta, lai novērstu noplūdi. Vēlāk, higiēnisko pakešu apakšējais slānis tika papildināts ar līmes kārtu, lai novērstu paketes pārvietošanos iešanas vai citu kustību laikā. Tomēr, šis izgudrojums bija ar nepilnībām un joprojām sagādā daudz neērtības.

 

Uzņēmumi, kas ražo šos higiēnas produktus, pastāvīgi cenšas tos attīstīt un pilnveidot. Tagad virskārta tiek projektēta tā, ka šķidrums, izejot caur īpašām porām paketes iekšpusē, nevar nonākt atpakaļ, saglabājot paketes virsmu sausu. Tomēr, sausums nav vienīgā prasība. Bieza pakete rada diskomfortu, traucē normāli kustēties un ģērbties atbilstoši modei un noskaņojumam. Tāpēc, celulozes un celofāna biezā slāņa vietā, tagad tiek izmantoti materiāli, kas nelielos apjomos spēj uzsūkt lielu daudzumu šķidruma.

 

Pēdējo paaudžu higiēniskās paketes satur slāņus, kas ļauj ādai "elpot". To darbības princips balstās uz faktu, ka šis slānis ļauj mitrumam iztvaikot, saglabājot lielāko daļu šķidruma paketes iekšpusē. Tajā pašā laikā, āda saglabā normālu mitruma līmeni, kas neļauj veidoties izsitumiem un iekaisumiem. Menstruālo izdalījumu saskarē ar gaisu, veidojas nepatīkama smaka. Mūsdienu higiēniskajām paketēm smakas varbūtības līmenis ir zems, tomēr, lai no tā izvairītos, paketes iesaka mainīt ik pēc 2-4 stundām.

Higiēniskās paketes ir viegli lietojamas. Sieviete var izvēlēties sev dažādus pakešu variantus, sākot ar liela izmēra ar maksimālu absorbciju, beidzot ar mazām un plānām paketēm, tā saucamajiem, ikdienas ieliktnīšiem. Ikdienas ieliktnīšus var izmantot laikā, kad menstruācijām vajadzētu sākties, ja to lietošana katru dienu kādu iemeslu dēļ sievietei šķiet nepieņemama. Dažām higiēniskajām paketēm ir tā saucamie "spārniņi" vai iegarenāka forma, kas nodrošina papildus aizsardzību.

 

Ieteikumi veselīgai higiēnisko pakešu lietošanai:

  1. Mazgājiet rokas pirms un pēc paketes maiņas
  2. Rūpīgi piestipriniet higiēnisko paketi pie apakšveļas
  3. Mainiet paketes ik pēc 2-4 stundām
  4. Izmantotu paketi satiniet un izmetiet atkritumu tvertnē
  5. Nekādā gadījumā neizmetiet paketi kanalizācijā

 

 
 
 
 
 
Follow Us
Follow Us
Follow Us
Follow Us
Follow Us
Follow Us
izmirkiralikdaire.web.tr istanbulkiralikdaire.gen.tr estetiksacekimi.gen.tr satis egitimi satis egitimi tengda.pro izmirkiralikdaire.web.tr istanbulkiralikdaire.gen.tr estetiksacekimi.gen.tr